Почетна Тагови Pipistrel

Таг: Pipistrel

Електричниот авион на словенечки Pipistrel доби дозвола за летање

0
Европската агенција за безбедност при летање (EASA) му даде дозвола за летање на електричниот авион на словенечки Pipistrel. Оваа дозвола важи за летање во...