-7.2 C
Skopje
вторник, јануари 25, 2022

Студиото за вежбање и слабеење Fit Family во Скопје го има совршениот подарок за овој 8-ми март

Kabtel desktop

Речиси сите имаме блиска роднина, пријателка или колешка што сака да започне да вежба, но никако да почне, а сака резултати кои ќе бидат брзо видливи. По тој повод, за претстојниот празник на жената – 8 Март, тимот на Fit Family креираше специјален подарок – ваучер кој може да се купи и да се искористи во Fit Family.

 

Ваучерот по специјална цена од 599 ден. покрива три работи: консултација,  третман/вежбање по ТФМ и кардиотренинг. Сите заинтересирани ќе може да го купат од 1 март во просториите на Fit Family или да се јават за повеќе информации на 02/ 3 123 127 и да добијат бесплатна достава во Скопје.

Fit Family е модерно студио за вежбање, слабеење и здрав живот само за жени, сместено во срцето на Скопје. Како екслузивен носител на лиценцата на холандскиот бренд „Power Fit“ во Македонија,  единствено во Fit Family може да се вежба по уникатниот термо физички метод,  или накратко ТФМ.

Тајната на овој метод – ТФМ се инфрацрвените зраци, кои се емитуваат за време на вежбањето и имаат длабоко дејство на мускулите, при што се стимулира циркулацијата и се активира деградацијата на мастите резерви. Со методата значителен резултат е слабеење во деловите на телото токму каде што тоа е најпотребно како и затегнување и обликување на фигурата. Со ТФМ се подобрува функционирањето на метаболизмот и кондицијата.

Инфрацрвените зраци имаат позитивно дејство на намалување на целулитот и значително ја измазнуваат кожата.  Дополнително методата придонесува за подобрување на ревматски болови или болови во зглобовите. Но, за да се зокружи целта на слабеењете и добивање на подобар изглед на фигурата, со методата се дава и акцент и на исхраната која е неизбежна за постигнување на целта.

Накратко, во Fit Family може да се вежбаат индивидуални тренинзи по ТФМ по претходно утврдена динамика заедно со клиентката, вежбање на ТФМ во групи, попознато како „Групно ТФМ“ и кардиофитнес.

Сподели!

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!