10.1 C
Skopje
вторник, октомври 15, 2019

Дневни Архиви: март 23, 2018

Јужна Кореја ќе им ги исклучува компјутерите на луѓето за да си заминат од...

Јужна Кореја ќе мора да почне да им ги исклучува компјутерите на луѓето за да си заминуваат од работа, со цел да се спречи...

Фрази кои ги разликуваат добрите од лошите лидери

Да се биде лидер значи менаџирањето да биде посветено на луѓето кои ги водите и драстично се разликува од токсичните менаџери кои како мотивација...

Google Maps ќе ви овозможи да видите колку долго ќе чекате во ресторан и...

Апликацијата Google Maps, наскоро, ќе им овозможи на корисниците да дознаат колку е просечното време на чекање во ресторан. Како што стои во соопштението од...

Една декада УСЈЕ e дел од глобалната акција „Часот на планетата Земја“

 Со исклучување на мелниците за цемент, Цементарница УСЈЕ и годинава ќе се приклучи кон глобалната инцијатива „Часот на планетата Земја“. Мелниците за цемент ќе...

Овие велосипеди се одржливи, брзи и најбитно од се – направени се од дрво!

Bough Bikes се дрвени велосипеди дизајнирани во Холандија, каде што според некои статистики, речиси 25% од патувањата луѓето ги прават со велосипед. Јан Гуневег,...
video

ВИДЕО: R-Pur е првата маска за дишење наменета за моторџии и велосипедисти

R-PUR е првата маска против загадување која е специјално дизајнирана за моторџии и велосипедисти. Маската е направена во Франција, а овозможува да се дише...

Стопанска банка а.д. Битола прва во Македонија нуди медицински кредит – Медиплус

Финансиските институции будно следејќи ги потребите на пазарот и на клиентите секогаш се стремат кон тоа да создадат производи кои ќе одговараат на сите...

ЗЕБРА – Нова колекција за домот на ИСКРА&ЛИДИЈА

Брендот ИСКРА&ЛИДИЈА Блупринт со својата работа, сигурно чекори во создавањето на своето место на сцената на дизајн за дом. Годинава повторно со своето учество...

Утре ќе се одржи државен натпревар по информатика за основци и средношколци

Утре (24 март 2018) во просториите на ФИНКИ на Технолошко-металуршкиот факултет во Скопје на Државниот натпревар по информатика по 29 пат ќе се избира...

Во Москва ќе се гради хоризонтален облакодер

Градењето во урбаните средини е незгодно затоа што мора да се внимава да не се затвори видикот на околните градби. Но, тоа не е...