Промоцијата на Galaxy Note 9 ќе се случи на 9 август

- Advertisement -

Премиерата на Galaxy Note 9 ќе се случи традиционално на „Unpacked“ настан во Њујорк, кој според најновите информации ќе се случи на 9-ти август.

Од она што е извесно, американската и кинеската верзија на Galaxy Note 9 ќе работи на Snapdragon 845, додека за останатите региони е предвидена верзија со Exynos 9810.

- Advertisement -

Екранот ќе биде Super AMOLED од 6.4 инчи со резолуција 2960х1440 пиксели, Infinity Display и сооднос 18,5:9.

Оперативната меморија е 6 GB RAM, а 128 GB е вградениот простор за складирање.

- Advertisement -

Датумот 9-ти август не е потврден од Samsung.

Сподели!
- Advertisement -