Белгиска телевизија употреби холограм за да направи интервју со фудбалерот Хазард

- Advertisement -

Белгиската телевизија La Uno покажа иновативен начин на интервјуирање така што употреби холограм за да го „донесе“ фудбалерот Еден Хазард во студиото. Откако Белгија победи против Бразил во четврт-финалето на Светското првенство во Русија, Хазард по натпреварот даде интервју за белгиската телевизија. Всушност, тој беше во пресоблекувалната, но неговиот холограм „седеше“ во студиото.

Погледнете како изгледаше ова необично интервју.

Сподели!
- Advertisement -