33 C
Skopje
четврток, јули 2, 2020

ВИДЕО: Оваа футрола за телефон не само што го штити телефонот, туку ви прави и кафе

Kabtel desktop

Како да не е доволна основната функција на футролите за телефон – заштита на најбитното нешто што го поседуваат денешните млади, па и стари, па сега мора да се додаваат и дополнителни функции. Во ред и да се додаваат ако се во корелација со технологијата, но има и такви кои се сосема поинакви.

Таков пример е оваа футрола, која, замислете, може да ви свари епсресо. Тоа се две најкористени работи во денешницата ставени во едно – технологијата и кафето. Mokase  е италијански изум кој може да ви послужи 25 мл кафе, кое го чува во посебен кертриџ.

Се што треба да направите за да добиете шолја топло кафе наутро е да притиснете на едно копче на екранот и утринското кафе за кратко ќе биде загреано до 140 степени Целзиусови благодарение на батеријата од телефонот.

Phone case dispenses espresso

This phone case protects your mobile device and serves you coffee ☕️📱

Posted by In The Know Gadgets on Четврток, 04 октомври 2018

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •