-7.2 C
Skopje
четврток, јануари 23, 2020

Ова се моментално топ 7 најдобри мобилни телефони во светот

Kabtel desktop

Почетокот на годината е идеално време за осврт на најдобрите мобилни телефони. Во овој период се избработуваат листите со сите најдобри производи за минатата година, а веќе подолго време на пазарот на паметни телефони ситуацијата е многу интересна.

Големите компании се борат за превласт, а купувачите најчесто бираат мобилни телефони со најдобар сооднос на цената и квалитетот. Порталот CNet избра седум модели кои годинава би можеле да бидат најдобри.

1. Samsung Galaxy Note 9

2. Apple iPhone XS

3. Google Pixel 3

4. OnePlus 6T

5. Apple iPhone XR

6. LG V4 ThinkQ

7. Motorola Moto G6

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •