-4 C
Skopje
недела, февруари 23, 2020

Винчини со Алми со поддршка за нов дом на жирафите во Зоолошката Градина

Kabtel desktop

Винчини со својот подбренд Алми кој е омилен меѓу најмалите, започна акција за популаризација на дружењето на децата со животните во Зоолошката Градина во Скопје, едно од најпопуларните места за разонода на најмалите во градот, особено во пролетниот период. Живеалиштето на Жирафите визуелно е збогатено, со помош на Винчини, кој овозможи за посетителите дополнителни информации поврзани со ова омилено животно да децата.

Зоолошката Градина во Скопје е омилено место за најмалите и нивните родители кои тука доаѓаат да уживаат, да се забавуваат а воедно и да се запознаваат и едуцираат за светот околу нив.

А секоја сабота е ден за забава! Па затоа Винчини ве повикува во Зоолошката Градина со вашите најмали, каде тие ќе можат да се дружат со драгата маскота Алми и животинчињата, да се фотографираат и подароци и награди да збираат!

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •