24 C
Skopje
петок, јули 3, 2020

Apple ја укинува iTunes – еве со што ќе ја замени

Kabtel desktop

Кога пред 18 години Apple го лансираше својот сервис iTunes за музика и видеа,  корисниците од целиот свет добија легален канал за купување мултимедијални содржини.  iTunes за многумина беше и остана главниот начин за купување музика, ТВ серии и книги.  Но, на тоа наскоро му се ближи крајот.

Apple  најави дека и официјално ќе го укине iTunes. Иако на прв поглед тоа може да изгледа како луд потег, екипата од Купертино има добра причина. Имено, Тим Лук треба да претстави низа апликации кои ќе ја заменат оваа застарена платформа.

Според информациите кои кружат на Интернет, iTunes би требало да го заменат три апликации: Music, TV и Podcasts. Сите кои го користеа iTunes за koristiliуправување со своите Apple уреди истото ќе можат да го прават со апликацијата Music.

Дали Тим Кук и неговиот тим ќе не изненадат со уште нешто ново останува да видиме денес.

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •