4 C
Skopje
понеделник, декември 9, 2019
Почетна Тагови Apple

Таг: Apple

Човекот заслужен за изгледот на iPhone го напушти Apple

Главниот човек за индустрискиот дизајн на Apple, Џон Ајви, кој уште во јуни годинава најави дека го напушта технолошкиот гигант и стартува...

Дали знаете дека половина од вработените во Apple немаат факултетска диплома?

Многу студенти сметаат дека стекнувањето факултетска диплома и задолжувањето со студентски кредити е единствениот начин да се вработат во големите светски компании...

Apple со 2,5 милијарди долари ќе ја решава кризата со домување...

Во следните две години „Епл“ ќе додели 2,5 милијарди долари во обид да ја реши станбената криза во Калифорнија, соопшти синоќа компанијата....

Apple подготвува нов iPhone за почетокот на идната година

Традиционално, со години наназад, во септември Apple ги претставува новите модели на iPhone. По трите модели iPhone 11, за кои можеме да прочитаме само...

Apple доби награда од Обединетите нации за користење 100% обновлива енергија

Компанијата Apple доби една од 15-те награди во рамките на програмата Global Climate Action на Обединетите нации. Од ОН соопштија дека добитниците на наградата...

Претставена новата генерација iPhone со најбрз процесор и професионални камери

Тим Кук, извршниот директор на Apple, вчера ги претстави најновите уреди на кои работеле изминатите неколку месеци. Дека не треба да очекуваме револуционерни производи...

Apple по прв пат во живо на YouTube ќе го пренесува...

Apple најави дека по прв пат во живо на YouTube ќе го пренесува претставувањето на новиот iPhone 11, а свечениот настан ќе се случи...

Apple пет пати ги зголеми наградите за хакерите кои ќе најдат...

Компанијата Apple многукратно го зголеми износот кој ќе го добијат хакерите кои ќе пронајдат слаби точки на нивните уреди на дури 1 милион долари,...

Дизајнерот на легендарните производи на Apple ја напушта компанијата

За успехот на Apple на крајот на 90-тите години од минатиот и почетокот на овој век до статусот највредна компанија во светот со пазарна...

Apple го подготвува најголемиот iPhone досега и поддршка за 5G

За нешто помалку од три месеци Тим Кук ќе претстави нова генерација телефони на Apple, кои судејќи според тоа што можеме да го прочитаме...

НАЈПОПУЛАРНИ