10.1 C
Skopje
вторник, октомври 15, 2019
Почетна 2019 јуни

Месечни Архиви: јуни 2019

Естонија влегува на македонскиот IT пазар

IT индустријата во Македонија се повеќе и повеќе се движи во нагорна линија. Постојано се отвараат нови компании а повеќето од нив стануваат и...

ВИДЕО: Куче-робот на аеродром во Италија влечело патнички авион тежок три тони

Силата на кучето-робот HyQReal минатата недела била тестирана на италијанскиот аеродром во Џенова. Кучето-робот успеало да го влече патничкиот авион Piaggio P180 Avanti тежок...

УЈП: Годишните пријави ќе може да се потврдат или коригираат и викендов

Управата за јавни приходи информира дека ќе им овозможи на граѓаните да ја потврдат или коригираат претпополнетата годишна даночна пријава во текот на викендот,...

Lenovo го претстави првиот 5G лаптоп во светот

Lenovo и Qualcomm на саемот Computex 2019 претставија прототип на 5G лаптоп со назив Project Limitless. Лаптопот работи на платформата Snapdragon 8cx 5G на...

Uber ги објави првите резултати по излегувањето на берза – во минус се повеќе...

Пред излегувањето на берза, Uber ги предупреди инвеститорите на тоа дека постои можност компанијата некогаш да не биде профитабилна. Вчера Uber ги објави првите резултати...