14 C
Skopje
недела, април 11, 2021

Нови цени на горивата

Kabtel desktop

Регулаторната комисија за енергетика денес ги објави новите цени на горивата кои ќе важат до идниот понеделник. Според нивната одлука, малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 не се менуваат, односно остануваат 66,50 денари за литар ЕУРОСУПЕР БС-95 , додека ЕУРОСУПЕР БС-98 и понатаму ќе се продава по 68,50 денари за литар.

Цената на дизелот и на екстралесното масло за домаќинство ќе се зголеми за 0,50 денари за литар и од ноќеска на полноќ ќе се продаваат по 61,00 денари за литар дизел, а еден литар екстралесно масло за домаќинство ќе чини 51,00 денари.

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •