18.3 C
Skopje
среда, февруари 26, 2020

Објавени новите цени на горивата

Kabtel desktop

Поевтинува 95 октанскиот бензин за половина денар, 98 октанскиот ќе се продава по иста цена а Дизелот од полноќ ќе биде поскап за 0,5 денари.
Ваква одлука утрово објави Регулаторната комисија за енергетика на својата веб страна.
Со тоа, ЕУРОСУПЕР БС95 од полноќ ќе се продава за 66,5 денари по литар. ЕУРОСУПЕР БС(*98 останува по цена од 69 денари за еден литар додека ДИЗЕЛОТ ќе чини 51,5 денари за еден литар.

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •