7 C
Skopje
петок, февруари 21, 2020

Oсновното училиште „Владо Тасевски“ во Скопје доби училница на отворено

Kabtel desktop

Ученици, родители и наставници од  ООУ „Владо Тасевски“ во скопски Карпош, со помош на Младинскиот образовен форум, направија неверојатна училница на отворено во училишниот двор. Акцијата ја прават како дел од наставната програма по предметот Граѓанско образование, за поактивно ангажирање на учениците во заедницата.

Погледнете ја галеријата во продолжение:

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •