12.8 C
Skopje
сабота, ноември 27, 2021

Ова е најскапо продадениот часовник во светот

Kabtel desktop

Рачниот часовник на швајцарскиот производител на часовници Patek Philippe е продаден на аукција за рекордни 31 милиони долари. Станува збор за најскапо продадениот часовник на аукција во светот.

Моделот на часовникот се вика Grandmaster Chime 6300A-010, а е произведен наменски со цел да биде продаден на аукција во добротворни цели, која била одржана во Женева, Швајцарија.

Сподели!

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!