17 C
Skopje
сабота, јули 11, 2020

Британскиот Iron Man го собори сопствениот рекорд за летање со летачкиот костим на млазен погон

Kabtel desktop

Основачот на компанијата Gravity Industries, иноватор и Iron Man од нашата доба, Ричард Браунинг, со својот летачки костим на млазен погон повторно го собори сопствениот рекорд. Откако во својот млазен костим постави брзински рекорд од 51,53 км/ч во лет, сега тој рекорд е минато. Неодамна тој полетал и остварил брзина од дури 136,1 км/ч. И двата рекорди, се разбира, се Гинисови рекорди.

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •