18 C
Skopje
четврток, август 13, 2020

Нови цени на горивата

Kabtel desktop

Регулаторната комисија за енергетика денеска напладне ги објави новите цени за горивата кои ќе важат од ноќеска на полноќ до идниот понеделник.

Според новиот ценовник, малопродажните цени на Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98 се зголемуваат за 0,50 денари за литар и од ноќеска литар Еуросупер БС 95 ќе се продава по 68.50, а Еуросупер БС 98 по 70,50 денари за литар.

Малопродажните цени на Еуродизел и на екстралесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се намалуваат за 1 денар за литар, па новата цена на Еуродизел ќе биде 61,00 денари за литар, а на екстралесното масло за домаќинство 50,00 денари за литар.

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •