19.8 C
Skopje
понеделник, октомври 18, 2021

Ова се најдобрите 5G паметни телефони кои може да се купат денес

Kabtel desktop


Некои производители на паметни телефони побрзаа со развојот на своите 5G уреди иако 5G мрежите допрва треба да се пробијат на пазарот и меѓу корисниците. Според некои нагаѓања, токму 2020 година би требало да биде 5G година, односно година кога ќе бидеме запознаени со сите нови можности на новата мрежа.

И покрај тоа што 5G уште не е во масовна употреба, некои производители на паметни телефони уште минатата година почнаа да ги претставуваат своите 5G уреди. Еве коие се тие смартфони:

Samsung Galaxy S10 5G
Samsung Galaxy Note 10+ 5G

OnePlus 7 Pro 5G
LG V50 ThinQ 5G
Huawei Mate 20X 5G

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •