12.8 C
Skopje
сабота, ноември 27, 2021

Македонскиот бренд Флорео ја отвори првата онлајн продавница за органски мед

Cementarnica USJE, mobile 19.11.2021

Здравиот начин на живот повеќе не е луксуз, туку неопходност. Соочени со најголемата пандемија во изминатите 100 години, сфаќаме дека наш најголем сојузник во борбата против вирусот е нашиот имунитет.

Науката и истражувањата покажуваат дека физичката активност и здравата исхрана се двата основни столба на силен имунитет.

Неизбежен дел од таа здрава исхрана е токму медот, кој е една од најздравите производи кои постојат и кој е единствен природен производ кој нема рок на траење.

Целта на основачите на брендот Флорео (првиот органски мед во Македонија) е да го направат органскиот мед, како здрав производ, подостапен во домаќинствата низ нашата земја.

Токму затоа пред еден месец е отворена првата онлајн продавница за мед во Македонија www.floreo.mk.

На онлајн продавницата покрај класничните ливадски и планински, може да најдете уште 6 неверојатно вкусни и здрави комбинации на мед, од кои посебно се препорачуваат уникатниот имуно мед, кој е комбинација од мед, полен и прополис.

Посетете ја онлајн продавницата www.floreo.mk и нарачајте си квалитетен органски мед, кој доаѓа од недопрените природни краеви на Македонија, областа Мариово.

Извор – www.iportal.mk

Сподели!

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!