21 C
Skopje
среда, јули 15, 2020

Утре ќе се разгледува можното отворање на границите

Kabtel desktop

Утре на Комисијата за заразни болести една од главните теми ќе биде и отворањето на границите, потврдил потврди министерот за здравство Венко Филипче. Тој минатата недела неколку пати истакна дека е рано за отворање на границите.

Од соседните земји, Албанија од 1. јуни ги отвора границите за Македонија, додека Србија веќе ги отвори. Покрај тоа, утре на Комисијата може да стане збор и за отворањето на угостителските објекти кое беше најавено за оваа недела.

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •