22 C
Skopje
среда, јули 15, 2020

„Лидл“ влегува на македонскиот пазар?

Kabtel desktop

Германскиот трговски синџир „Лидл“ планира да отвори свои продавници и во Македонија, а подготовките веќе се влезени во сериозна фаза, дознава InStore од свои извори.

Во трговскиот сектор кај нас веќе и јавно се зборува за влезот на „Лидл“ на македонскиот пазар. Но, од седиштето на компанијата во Германија ниту ја потврдија, ниту децидно ја демантираа информацијата. 

Ви благодариме за интересот за нашата компанија. Во моментов сме концентрирани на нашата експанзија во Латвија и во Естонија, одговорија од „Лидл“ на прашањето на InStore за тоа кога планираат да дојдат на македонскиот пазар. 

Според нашите извори, „Лидл“ ќе стартува со една продавница. Станува збор за објект кој нема да го земе под закуп, туку ќе го гради. 

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •