12.8 C
Skopje
недела, октомври 24, 2021

Нова галаксија на мобилни телефони – Доброто стана уште подобро

Kabtel desktop


Космосот постојано се шири, нели? Границите постојано се менуваат, а она што вчера го сметавме за добро денес е просечно, нивното место во системот го заземаат галаксии кои направија чекор напред.

Samsung Galaxy Z Fold3 и Z Flip3 се паметни телефони кои поминаа цела светлосна година напред и поставија нови стандарди во деловната употреба на телефонот за мултитаскинг, презентација и брзина, како и за уживање во гледање серии, игри, и слушање музика .. Ако ова звучи како да сакавме да измислиме нов тип на телефон, во право сте, сега е официјално.

Уште повеќе ќе ја сакате вашата омилена серија, бизнисот ќе напредува  додека разговарате со пријателите, не прекинувајќи ниту една од овие постапки – со помош на паметните телефони Samsung Galaxy Z Fold и Flip3.

Galaxy Z Fold3 – вашиот нов мултитаскинг асистент и домашно кино

Расклопете го екранот, наместете го телефонот и уживајте во серијата како никогаш досега

Кога е преклопен, ви обезбедува се она што би побарале од паметен телефон. Расклопен, отвора вистинско домашно кино со кое досега не сте се сретнале. Заборавете да ја гледате серијата на телефонот додека лежите и го држите екранот со едната рака … Расклопете го Galaxy Z Fold3 и ставете го на најзгодно место за гледање, ќе стои под секој агол од 75 до 115 степени без поддршка ! Екран од 7,6 инчи – дури и најмалиот превод нема да ви биде тежок.

Продуктивен како компјутер, а се вклопува во вашата дланка

Кога сакате да го скратите изгубеното време, првата асоцијација се деловни задачи и мултитаскинг, што стана неизбежно. Galaxy Z Fold3 го следи ритамот на вашиот живот – ви овозможува да работите истовремено во 3 апликации паралелно. Додека сте на видео повик, гледајте како презентира вашиот колега, следете ја вашата презентација и извлечете белешки на екранот – сето тоа без да отварате дополнителни прозорци. Се ова ќе го олесни S Pen, кој сега е компатибилен со серијата Galaxy Z Fold и Z Flip – за да го направи процесот на илустрација и презентација уште побрз и полесен.

Со еден клик снимајте од повеќе агли
5 различни камери на 3 различни места отвораат нови димензии на фотографија, така што оние што ја гледаат секоја ваша следна фотографија, ќе им биде јасно дека се истакнувате.
Предната камера под екранот магично исчезнува штом се вклучи овој 7,6 -инчен Infinity Flex екран – не остава ништо на екранот освен она што се прикажува. Без посебно отворање на камерата, така што целиот простор ќе биде препуштен на вашето уживање или работа.

Galaxy Z Flip3 – највисока видливост во најкомпактното џебно издание
Бидете на 2 места во исто време.

Големи промени се случуваат на малите екрани. Сакавме да ви обезбедиме удобност што целосно ќе ве ослободи, ќе ви ослободи време, простор и ќе ви заштеди непотребен замор од прстите. На преклопениот телефон Galaxy Z Flip3, можете да читате пораки, да слушате музика, да сликате … Сето тоа на 1,9-инчен екран. И кога ќе го расклопите, 2-часовниот филм повеќе нема да трае над 3 часа само поради постојаната пауза за да одговорите на пораките. Нема да губите време. На телефонот Samsung Galaxy Z Flip3, можете да го поделите екранот за да не пропуштите филмска сцена и истовремено да ја прочитате пораката која штотуку ја примивте.

Galaxy Z Flip3 – секогаш посакуван
Пред појавата на паметните телефони, додека се уште користевме тастатури на телефонот, трендот беше да имаме што е можно помал и компактен телефон. Во последниве години, стана стандардно телефонот да е поголем. Galaxy Z Flip3 ги исполнува двата стандарди! Се прашувате за што служат тие мали џебови од фармерки? Сега е јасно дека ова е фабричка локација за вашиот нов Samsung Galaxy Z Flip3 – кога е преклопен, неговите димензии се 4,2 инчи! Соберете ја вашата машина за повеќе задачи, ставете ја во џеб, дури и во најтесните панталони, дури ќе остави простор и за вашиот паричник. И кога ќе го расклопите – можете да го гледате тенискиот натпревар без никакви проблеми, ќе го видите аутот пред линискиот судија.

Што е заедничко помеѓу овие два модела?

Двојно поголема удобност, двојно  попродуктивна работа со двојно побрз екран

Повеќето екрани на паметните телефони имаат стапка на освежување од 60Hz. Dynamic amoled 2x super smooth екран во телефоните Samsung Galaxy Fold и Flip3 се вчитува со брзина од 120Hz. Брзината со која ги исполнува вашите команди и лесно движење на прстите, речиси прави да се чувствувате како да ги чита вашите мисли.

Чувајте ги сите спомени во џеб, дури  ако ги има илјадници

Можете да изберете помеѓу 256 и 512 GB внатрешна меморија. Така што првите тест -селфи фотографии што ќе ги направите пред продавницата, веднаш по купувањето на телефонот, се зачувани и по 2 години интензивна употреба.

Телефон на кој не обрнувате премногу внимание – опремен е да се грижи сам за себе

Gorilla glass victus  е стаклото што ги обложува Galaxy Z Fold и Flip3 и напред и назад. Тоа е најсилното стакло досега користено. Исто така, овие телефони имаат алуминиумска заштита, што ги прави потрајни од сите негови претходници. Покрај тоа, двата уреди имаат нов заштитен филм од растеглив ПЕТ материјал над внатрешните екрани и оптимизирани слоеви на панели, што го прави главниот екран 80% потраен од претходните уреди (внатрешното тестирање беше направено во споредба со Galaxy Z Fold2).
Овие летни денови, случајното скокање во базен со телефон во џеб повеќе нема да ве изнервира, бидејќи Samsung Galaxy Z Flip и Fold3 се првите водоотпорни телефони што се преклопуваат. Во ненадејни и непланирани летни дождливи денови, само влажните чевли ќе бидат проблем, можете дури и да го држите телефонот во рака без никакви проблеми. За повеќе информации за моделите Galaxy Z Fold3 и Z Flip3 и слушалките Galaxy Buds2, посетете ја страницата www.samsungmobilepress.com, news.samsung.com/galaxywww.samsung.mk. За медиумски материјали и подетални описи, посетете ја страницата www.samsungmobilepress.com/galaxyunpacked

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •