Компанијата McDonald’s во САД лансира нов бренд на ресторани CosMc’s

- Advertisement -

Синџирот за брза храна го најави свеченото отворање на ресторан со вселенска тематика, CosMc’s, базиран на вонземјанин со шест раце од рекламите на McDonald’s што се прикажуваа во 1980-тите.

И додека McDonald’s ги чува деталите под тајност, FOX Business известува дека првиот CosMc ќе ги отвори своите врати на почетокот на следната година во Болингбрук, предградие на Чикаго. Уште неколку ресторани ќе го следат примерот во 2024 година, низ САД.

- Advertisement -

Ресторанот со мал формат ќе има широк избор на пијалоци, вклучувајќи кафе, ледени чаеви, лимонади и енергетски пијалоци. Посетителите може да очекуваат комбинација од храна и задоволства кои комбинираат носталгија со новитети, пишува Entrepreneur.

Во јули, извршниот директор Крис Кемпчински сподели со аналитичарите дека CosMc’s ќе биде препознаен како посебен ентитет, но ќе ја задржи суштината на глобално прославениот бренд McDonald’s. Новото лого ќе ги замени златните сводови и ќе има модерна темносина и жолта палета на бои.

- Advertisement -

FOX 32 Chicago неодамна сними воздушна снимка од локацијата Болингбрук. Еден корисник на X објави и фотографии од наводната локација во изградба.

Мекдоналдс сè уште не го објави менито на CosMc. Некои детективи пронајдоа мени со наводни специјалитети како Pear Slushy, Blueberry Ginger Boost, Churro Frappe и Spicy Queso Sandwich.

- Advertisement -

Акциите на Мекдоналдс пораснаа за 8 отсто за годинава. Очекувањата се големи, бидејќи се очекува гигантот за брза храна подетално да го објасни својот стратешки развој и иновации во текот на утрешниот ден на инвеститорите.

(Denar.mk)

(фото: Piqsels)

Сподели!
- Advertisement -