Oбјавени нови цени на горивата

- Advertisement -

Според методологијата за формирањето на цените на нафтените деривати, малопродажните цени на нафтените деривати се намалуваат во просек за 0,10%.
Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 не се менува, ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемува за 0,50 ден/лит додека ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) поевтинува за еден денар по литар Од полноќ ќе важат следните цени:

ЕУРОСУПЕР БС-95          85,00 ден/лит,
ЕУРОСУПЕР БС-98          87,50 ден/лит,
ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V)       76,00 ден/лит.

Сподели!
- Advertisement -