Почетна Тагови автомобил

Таг: автомобил

Канадски научници направија сензор кој ќе ги спасува децата и животните...

0
Канадски научници развија сензор кој детектира кога децата и домашните миленици ги оставаме во автомобил, а потоа активира аларм. Сензорот користи радарска технологија и...

Тинејџерка измисли систем кој ги отстранува слепите точки на возачите во...

0
Генијална тинејџерка од САД реши еден од големите проблеми во возењето, а на целата автоиндустрија и покажа дека не е потребно ништо повеќе од...

Овој автомобил може да вози по вода!

0
Ова е сигурно најзабавниот автомобил во светот кој го направил човекот. WaterCar може да вози и по копно и по вода. Ова амфибиско возило...

ВИДЕО: Luftikid е детско седиште за во кола на надувување

0
Ова е седиште за деца за во автомобил кое може да се постави по потреба и наместо да се склопува и да одзема простор...

Ќебе за 20 минути ќе го изгасне запалениот автомобил

0
Ова ќебе може да гаси запалени автомобили. Bridgehill Car Fire Blanket го изолира пожарот од запалениот автомобил за само 20 секунди и ја избегнува...

Волани со вграден ЕКГ ќе го следат срцето и ќе спречуваат...

0
Британската компанија B-Secur развива технологија која ќе овозможи ставање метални сензори во воланите на автомобилите за да можат да го следат срцевиот ритам на...

Германска компанија направи соларен автомобил кој се полни додека возите

0
Стартап компанијата Sono Motors, со седиште во Минхен летово го искористи силното баварско сонце за да ја тестира финалната верзија на својот соларен систем...

Погледнете го овој величествен Bugatti Chiron направен од LEGO коцки

0
Овој секси Bugatti Chiron, всушност, е направен од LEGO коцки. Тимот на LEGO употребил речиси 1 милион коцки LEGO Technic за да направи верзија на вистинскиот...

Фотогалерија: Новата Шкода Фабиа

0
Škoda го освежи и го наполни со технологија својот популарен модел од B сегментот, а почетокот со продажба на Fabia на европскиот пазар е...

Стартап компании нудат онлајн точење на гориво

0
Две стартап компании нудат испорака на гориво за возила директно до местото на кое е паркиран автомобилот Жителите на некои градови во Русија можат да...