-3.2 C
Skopje
недела, јануари 23, 2022
Почетна Тагови академија

Таг: академија

Дизајнерите стануваат клучни кадри во секоја компанија

60 студенти Дизајн Академијата на ‘’Seavus’’  едукација  во соработка со ‘’Djolev and Arts’’  за девет месеци направија над 300 дизајн решенија  Изминатава деценија дизајн секторот...

Петар Ниновски: Како да се исполни недостатокот од практични вештини настанат...

Brainster деновиве ja лансираше новата Академија за дизајн во соработка со едни од најискусните дизајнери во Македонија и регионот. Што друго ќе биде во...

Seavus едукативниот и развоен центар доделува целосни стипендии за Академските програми...

Seavus едукативниот и развоен центар го најавува традиционалниот добро познат Challenge day, ден за тестирање на идните најперспективни генијалци во сферата на информатичките технологии...

Brainster и CodeWell стартуваа Project Based Learning Академија за iOS програмирање...

Замисли образованието да е базирано врз работа на проекти наспроти меморирање на факти? Во тек на животот работиме на многу проекти - од положување возачки...

НАЈПОПУЛАРНИ