Почетна Тагови Битола

Таг: Битола

Битола лидер на мапата за старт-ап центри: Ниту една идеја...

0
Ако имаш храброст и знаење за развој на иновативна идеја Битола старт-ап е твоето место e пораката која поттикнува млади луѓе да се охрабрат...

Се отвори Битола Старт-ап центар – прво локално партнерство за вработување...

0
Во Битола свечено се отвори просторот во кој ќе работи Битола Старт-ап Центарот кој е првото локално партнерство за вработување кое се спроведува во...

Фотогалерија: Инспиративните приказни на Inno Cafe предизвикаа голем интерес кај Битолчани

0
Вчера Битола беше центар на иновативните идеи. Првото Inno Cafe за оваа година се одржа во “Center Lounge & fresh bar“...

Утре во Битола ќе се одржи Inno Cafe со интересни гости!

0
Денес, успешните бизниси иновациите ги третираат како мошне сериозна работа. И додека светот зборува за иновации, ние кај нас со Innotech Club поттикнуваме на...

Факултетот за информатички и комуникациски технологии Битола ќе прави ИТ Хаб–...

0
Факултетот за информатички и комуникациски технологии (ФИКТ) при Универзитетот „Св. Климент Охридски“ – Битола годинава доизгради еден кат од новата зграда и од оваа школска година наставата започна во новите простории. Исто...

Битола станува плоден полигон за стартап идеи на млади

0
Дваесет млади учесници на настанот за акцелераторската програма од проектот Employouth ги претставија своите иновативни бизнис планови пред комисијата на евалуатори и потенцијални инвеститори...

„Think open“, настан за отворен код во Битола

0
Со мотото Empowerment through open source компанијата Кеитаро го најавува „Think open“, настан за отворен код, што на 22ри март ќе се одржи во Хотел...

Ова се битолчаните кои заработуваат од спорт, а не се спортисти!

0
Овие тројца битолчани, вистинско чудо е ако во ист ден од годината ги лоцирате во градот во кој се родени и во кој имаат...

“Од Битола се може”, битолски бизнисмени ги споделија своите искуства со...

0
Инспирирачка енергија преку лични примери, поттик да се размислува проактивно кон свој бизнис, опции да го примените своето знаење во компании кои го препознаваат...

Форум „Како да се подобри бизнис опкружувањето во Македонија“

0
Форум на тема „Како да се подобри бизнис опкружувањето во Македонија – општествени и економски промени“ ќе се одржи денеска во Битола. Ќе се...