Почетна Тагови БиХ

Таг: БиХ

Леонардо Дикаприо поддржува кампања за заштита на реките во Босна и...

0
Холивудската филмска ѕвезда Леонардо Диикаприо се придружи на повиците упатени до властите во БиХ трајно да ја забранат изградбата на мини хидроелектрани во земјата...

Хрватска сака да гради складиште за нуклеарен отпад на границата со...

0
Хрватска планира да стартува со изградбата на своето прво складиште за нуклеарен отпад во Сисачко-мославачката жупанија, во близина на границата со БиХ. Одлуката за...

Македонците ќе патуваат во Босна и Херцеговина само со лични карти

0
По денешната посета на Македонија на претседавачот на советот на министри на БиХ, Денис Звиздиќ, во заедничка прес-конференција со премиерот Зоран Заев е најавено...

Градските власти на босанско Требиње на учениците им даваат џепарлак за...

0
Градските власти на босанскиот град Требиње смислија оригинален начин за да задржат што повеќе жители во селските средини. Тие на секој ученик му даваат...