12.8 C
Skopje
недела, октомври 24, 2021
Почетна Тагови вештачка интелигенција

Таг: вештачка интелигенција

Вештачка интелигенција тема на Сеавус Code Talks

Денес, 26 септември, вторник, по четврти пат ќе се одржи Сеавус CodeTalks во Скопје. Настанот ќе се одржи во Сити Хол со почеток во...

Huawei ќе претстави нов паметен телефон со технологија на вештачка интелигенција

Новиот модел Mate 10 ќе пристигне во октомври  Huawei како компанија неодамна ги отстрани Apple од второто место на листата на најголеми произведувачи на паметни...

Илон Маск предупредува: трката за најдобра вештачка интелигенција ќе доведе до...

Основачот на SpaceX и извршен директор на Tesla, Илон Маск, е познат по своите предупредувања за опасностите од вештачката интелигенција. Сега уште еднаш ја...

НАЈПОПУЛАРНИ