Почетна Тагови социјална мрежа

Таг: социјална мрежа

Поминаа 10 години од основањето на Instagram – ова е првата...

0
Поминаа десет години од основањето на Instagram, кој стана една од најпопуларните социјални мрежи во светот. Корисниците првите фотографии почнаа да ги објавуваат на...

Facebook добива нов ривал – основачот на Wikipediа ја претстави WT:Social

0
Основачот на Wikipediа, Џими Велс, ја извести јавноста дека неговата нова социјална мрежа WT: Social сега има повеќе од 160.000 членови и се заканува...

Pinterest излегува на берза – вредноста е проценета на 12 милијарди...

0
Социјалната мрежа Pinterest за својата јавна иницијална понуда одреди почетна цена од 15 до 17 долари по акција, што значи дека вредноста на компанијата...

Кога е најдобро време за објавување на социјалните мрежи?

0
Да се објави или да се не објави нешто на Интернет? Секако дека треба да се објави, но прашање е кога? Кога Ако сте...

Македонските земјоделци добија свој “Фејсбук“ – ruralmarket.net!

0
Социјалната мрежа - ruralmarket.net ја креираше Здружението за рурален развој ЛАГ Беласица Огражден Босилово со цел да прерасне во место каде ќе се спојат...

Кинеската социјална мрежа TikTok го освојува светот

0
Моменталниот поредок меѓу социјалните мрежи им е познат на сите. Тука е Facebook, кој и покрај големите проблеми се чини недопирлив; бројот на корисници...

Оваа социјална мрежа им плаќа на корисниците за нивното време и...

0
Што би рекле кога би ви кажале дека постои социјална мрежа слична на Facebook која на своите корисници им плаќа за времето поминато на...

LinkedIn наскоро ќе ви кажува и колкава е платата за секоја...

0
LinkedIn најави дека наскоро ќе ја стартува новата опција Salary Insights, која за сите отворени работни места кои се нудат преку мрежата на апликантите...

Осум причини зошто Instagram би бил добар за вашиот бизнис

0
Дали сте размислиле да отворите Instagram профил за вашиот производ или компанија? Во продолжение на текстот, прочитајте за осум причини зошто треба да го направите тоа...

NextDoor е нова социјална мрежа наменета за соседи

0
Необична алтернатива за глобалните социјални мрежи е се попопуларна во Америка и во некои држави од Европа, а судејќи според бројот на инвеститори, се...