Почетна Тагови Универзитет Егзетер

Таг: Универзитет Егзетер

Бетон направен од графен е двапати поцврст и поеколошки

0
Бетонот можеме да го додадеме на листата со работи кои може да ги подобри графенот. Научници од Центарот за наука за графен на Универзитетот...