Почетна Тагови 12GB LPDDR5

Таг: 12GB LPDDR5

Samsung почнува да произведува меморија прилагодена за вештачка интелигенција и 5G

0
Samsung објави дека почнал со масовно производство на првата меморија во светот која е прилагодена за 5G мрежи и вештачка интелигенција. Мобилното DRAM решение 12GB...