Почетна Тагови 99

Таг: 99

Зделка од милијарда долари: кинескиот конкурент на Uber, Didi Chuxing, го...

0
Пред една година кинеската компанија за споделување превоз Didi Chuxing направи голем чекор на бразилскиот пазар кога понуди да купи удел во бразилската варијанта...