Почетна Тагови Apolong

Таг: Apolong

Претставен првиот кинески минибус без возач

0
Првиот кинески минибус без возач беше претставен на автопат во Фужу, во кинеската провинција Фуџијан. Минибусот го имаше своето деби пред самитот Digital China,...