Почетна Тагови Atlas 900

Таг: Atlas 900

Huawei го лансираше најбрзиот светски кластер за вештачка интелигенција

0
Huawei изминатите неколку години интензивно работи на развој на вештачка интелигенција и хардвер кој ги искористува сите нејзини предности. Но, на конференцијата Huawei Connect...