Почетна Тагови Aurbus

Таг: Aurbus

Ford, Airbus и Rolls-Royce прават 10.000 респиратори

0
Велика Британија нарача 10.000 респиратори од конзорциум од компании во кој членуваат Ford, Airbus и Rolls-Royce, во рамките на борбата против последиците од корона...