Почетна Тагови Avon

Таг: Avon

Се формира нов козметички џин – бразилска Natura ја купува британската...

0
Бразилскиот производител на козметика Natura најави аквизиција на британски Avona, со што ќе се формира глобален козметички гигант со директен пристап до потрошувачите. Според...

Avon го лансира Attraction Sensation, првиот мирис кој ги буди 5-те...

0
Неодоливиот акорд на кожа е во срцето на Attraction Sensation за НЕА и НЕГО, поврзувајќи ги партнерите со интензивна и стимулирачка моќ која е...

AVON ги лансира новите колекции за нега на кожа и тело Mission, K-Beauty и Encanto

0
Од јапонски ритуали, корејски тајни за блескава кожа, до будење на сите сетила со помош на ароматерапијата. Спој на најдоброто од далечните краеви на...

Avon го лансираше Eve Truth: нов мирис кој ја слави вистината

0
Новиот парфем е мешавина од нежни цветови, енергични овошки и сензуални минерали кои се рефлексија на модерната жена Модерните жени чувствуваат преголем притисок да постигнат...