Почетна Тагови Bert

Таг: Bert

Amazon ги претстави новите помошници – роботите Ernie и Bert

0
https://www.youtube.com/watch?v=kKsEEJPT5C8 Роботите нема да ги заменат луѓето, туку би им биле од помош во извршувањето на секојдневните задачи во складиштата и со тоа да го...