Почетна Тагови BrandZ

Таг: BrandZ

Ова се највредните брендови во светот за 2020 година

0
Меѓу првите 10 највредни брендови во светот има само еден бренд кој не е од технолошката индустрија. Најновата BrandZ листа на највредните брендови во...

Amazon е највреден бренд во светот за 2019 година

0
Amazon ја доби титулата највреден бренд во светот. Во изминатите пет години компанијата основана од најбогатиот човек во светот, Џеф Безос, ја зголеми својата...