Почетна Тагови Cezeri

Таг: Cezeri

Турција го произведе првиот летачки автомобил

0
Турскиот производител на дронови Baykar го најави прототипот на првиот турски летачки автомобил на 6 август, кој ако се претвори во комерцијален производ, ќе...