-3.2 C
Skopje
недела, јануари 23, 2022
Почетна Тагови Citrix

Таг: Citrix

Пациент почина во германска болница поради хакерски напад

Пациент во сериозна здравствена состојба почина откако бил принуден да патува до пооддалечена болница поради хакерски напад. Имено, на 10 септември Универзитетската болница во Дизелдорф,...

НАЈПОПУЛАРНИ