Почетна Тагови Coradia iLint

Таг: Coradia iLint

Возови на водород од 2021 година ќе возат во Германија

0
Патниците во Германија први ќе можат да патуваат со возови кои за гориво користат водород. Француската компанија Alstom соопшти дека потпишала договор за испорака...