Почетна Тагови Deep Moon

Таг: Deep Moon

SpaceX го откри името на првиот турист до Месечината!

0
Во целата историја на истражувањето на вселената вкупно 24 луѓе патувале до Месечината. Милијардерот Јусаку Маезава сега ќе стане дел од таа елита. SpaceX...