4.3 C
Skopje
недела, декември 8, 2019
Почетна Тагови Discover EU

Таг: Discover EU

20.000 млади Европејци бесплатно ќе ја шетаат Европа

Младите од Европа повторно имаат шанса бесплатно да го прошетаат континентот благодарение на иницијативата „Discover EU“ („Открија ја Европската унија“), поддржана од Европскиот парламент....

НАЈПОПУЛАРНИ