Почетна Тагови Disneyland

Таг: Disneyland

Првиот центар за масовна вакцинација против корона ќе биде отворен во...

0
Дизниленд во калифорнискиот округ Оринџ, кој е затворен во март поради корона вирусот, ќе стане првото место за масовна вакцинација против КОВИД-19. Тоа ќе...