20.8 C
Skopje
вторник, септември 28, 2021
Почетна Тагови Falcon 10X

Таг: Falcon 10X

Компанијата Dassault го претстави бизнис авионот со најголема кабина во светот

Компанијата Dassault Aviation го претстави својот најнов дизајн, авионот Falcon 10X. Авионот уште е во развој, но компанијата направи виртуелна презентација за...

НАЈПОПУЛАРНИ