Почетна Тагови Lidl

Таг: Lidl

Во октомври „Лидл“ ги отвора продавниците во Србија

0
Повеќе од десет продавници на „Лидл”  ќе ги отворат портите за потрошувачите во октомври Иако оваа компанија не сака да го одреди точниот датум на...

Lidl направи иновативeн плакат со подароци за љубопитните минувачи

0
Во рамки на маркетиншко-комуникациската кампања „Сите знаат - дека си го проверил квалитетот", Lidl им приреди изненадување на ранобудните во Љубљана, пренесува Marketing365.mk. На голем...

Lidl во Хрватска нема да продава пластика за еднократна употреба од...

0
Супермаркетот Lidl во Хрватска објави дека откако ќе ги распродаде веќе набавените количини на производи кои спаѓаа во пластика за еднократна употреба, повеќе нема...