Почетна Тагови Linux

Таг: Linux

Eмбедед талент програма во организација нa Сеавус

0
На 20 ноември започнува талент програмата за вгнездени (eng.: embedded) системи во организација на Сеавус. Програмата опфаќа двонеделен тренинг и една недела практична работа...