19 C
Skopje
петок, мај 7, 2021
Почетна Тагови Lunar Orbital Platform-Gateway

Таг: Lunar Orbital Platform-Gateway

НАСА ќе испрати астронаути на траен престој во база која ќе...

Астронаути на Американската вселенска агенција НАСА наскоро ќе живеат во база која ќе кружи околу Месечината, потврди американскиот потпретседател Мајк Пенс. Пенс ја откри...

НАЈПОПУЛАРНИ