16.8 C
Skopje
недела, јуни 11, 2023
Почетна Тагови Masthamnen

Таг: Masthamnen

Во најеколошкиот кварт во Стокхолм ќе се гради град од дрвени...

Кога компанијата Anders Berensson Architects беше повикана да дизајнира нова населба во Стокхолм која ќе биде најгусто населена, највисока и најеколошка во градот, шведската...

НАЈПОПУЛАРНИ